رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قابلیت های لوگو نسل 7
مهمترین ویژگی لوگو نسل 7 در قابلیت اترنت آن است .
شما به راحتی می توانید لوگو نسل 7 را به 8 دستگاه سیماتیک وصل کنید .
منظور از دستگاه سیماتیک ، دستگاه های خانواده زیمنس مثل
  • LOGO های نسل 7 دیگر 
  • اتصال به خانواده S7
  • اتصال به HMI های زیمنس
  • اتصال به کامپیوتر
منظور از خانواده S7 ، پی ال سی های 200 ، 300 و . . .  است .
شما با استفاده از  نرم افزار LOGO می توانید  Nod هایی در نرم افزار LOGO Soft Comfort ایجاد کنید و به صورت Master و Slave سخت افزار ها را از طریق اترنت به همر متصل کنید .
در مطالب بعدی بیشتر در این مورد صحبت خواهد شد .

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

سلام. من آموزش های مربوط به لوگو در مورد برنامه نویسیش رو دیدم و بلدم ولی در مورد سخت افزار چون کار نکردم چندتا سوال داشتم. اول اینکه قیمت این سری از لوگو ها ( ورژن 7 ) یا ( ورژن 6) کسی نمیدونه چنده؟ چون توی هیچ سایتی اثری ازش پیدا نکردم. بعد اینکه کابل های سخت افزار همراه با قطعه هست یا باید جدا تهیه شه؟ و اینکه برای شروع کار با سخت افزار در حد مبتدی استفاده از چه مدلی از لوگو بهتره؟ ممنون میشم پاسخ بدید هیچ منبعی برای پاسخ سولم پیدا نکردم.
پاسخ
سپاس شده توسط: WilliamMicen ، glunn ، alexisxr60
سلام مهندس .
قیمت لوگو معمولا از 300 تومن شروع میشه و خیلی تنوع مدل نداره . منظورم اینه که مثلا چند مدل نسل 6 نداره .
برای کارهای محدود بهترین گزینه همین لوگو است . 
در مورد مدلی که مناسب برای آموزش است پیشنهاد میکنم یک یک عدد نسل 6 تهیه شود که تغذیه آن 24 ولت باشه . 
تا در صورت نیاز بتونید به ورودی ها سنسور و . . .  را با تغذیه و فرمان 24VDC استفاده کنید .
خروجی هم که رله ای باشه .
پیشنهاد میکنم به جای تهیه منبع تغذیه زیمنس که گرونه از منبع تغذیه سوئیچینگ دلتا استفاده کنید . 
یک آمپر هم جواب کار شما رو میده که حدود 60 الی 70  تومن است .
برای کابل هم همینطور . باید جدا تهیه بفرمایید .
قیمتش هم حدود 300 تومن است .
موفق باشید .
تشکر بابت جوابتون. من فعلا نمیخوام با سنسور ها و ابزار دقیق کار کنم و در حد کلید ها و... کار دارم باهاش البته فعلا. برای این اگه تغذیه AC که خرج اضافه ی منبع تغذیه نداره تهیه کنم ، بعدا بخوام از سنسور ها هم استفاده کنم ، مدلی داره که بشه هم ای سی کار کرد هم دی سی؟
بعد با این قیمتای نجومی ای که قطعات زیمنس داره ، سخت افزاری هست که برنامه نویسی و نرم افزارش شبیه لوگو باشه؟
پاسخ
سپاس شده توسط: RichardSap ، maximllSn
شما میتونید توی AC یا DC ، از یک رنج وسیع استفاده کنید .
مثلا در AC از 110 تا 240 . 
ولی از ولتاژ AC نمی توان برای لوگو با ولتاژ ورودی DC استفاده کرد .
دلیل گرانی زیمنس کیفیت بالا آن است . البته تحریم ایران نیز مزید بر علت است .
پیشنهاد می شود از LOGO ایرانی اسمارت که دقیقا طرح لوگو زیمنس است ، استفاده کنید .
قیمت آن 110 تومن است و برای پروژه های تا حد متوسط مناسب است .
نکته جالب آن این است که نرم افزار برنامه نویسی آن همین LOGO Soft Comfort است .

[عکس: LOGO-Smart-PLC1.co.JPG]
در مورد این سخت افزار یه سری مطلب پیدا کردم ، گفتم بزارم شاید به درد کسی بخوره.

مشخصات کنترلر (PLC) اسمارت

1- اسمارت لوگو ، اولین پی ال سی ایرانی ، جایگزین مناسب برای پی ال سی لوگو زیمنس.
2- کاملا سازگار با نرم افزار لوگو زیمنس و قابل برنامه ریزی با LogoSoft Siemens Ver6.1
3- ولتاژ تغزیه 220 ولت متناوب و مستقیم 220 VAC/DC و همچنین 12 و 24 ولت مستقیم 12VDC – 24VDC
4- 8 ورودی و 4 خروجی دیجیتال
5- قابلیت افزایش ورودی و خروجی تا حداکثر 24 ورودی و 16 خروجی
6- دارای 8 ورودی آنالوگ روی ماژول اصلی 24 ولت
7- قابلیت اتصال به نمایشگر Logo TD
8- نمایشگر LED برای ورودی ها و خروجی ها ، Run ، Com ، Error
9- کابل برنامه نویسی USB
10- توان مصرفی کمتر از 3 وات
پاسخ
سپاس شده توسط: kvqchson ، alexisxr60 ، lawrencevl69
با سلام .
مثلا در مورد گزینه 6 باید عرض کنم که هر 8 تا ورودی دیجیتال روی CPU اصلی لوگو اسمارت رو میتونید علاوه بر دیجیتال به صورت آنالوگ استفاده کنید .
یعنی ورودی هاش خاصیت یونیورسال داره . 
می دانیم که این ویژگی در لوگو زیمنس و روی CPU اصلی 4 عدد است .
سلام . ورژن 6.1 لوگو ک پیدا بشو نیس با ورژن 6 یا 7 نمیشه برنامه ریزیش کرد؟
پاسخ
سپاس شده توسط: RichardSap ، Marthadix ، maximllSn
اگر منظورتون دانلود برنامه به لوگو نسل 7 است ، باید خدمتتون عرض کنم که این کار باید توسط LOGO Soft Comfort ورژن 7 باید انجام شود .
در ضمن نسخه دمو هم نباید باشد ، یعنی قابلیت دانلود برنامه به سخت افزار وجود داشته باشد .
نه در مورد این اسمارت گفتم. چون نوشته که قابلیت برنامه ریزی با ورژن 6.1 داره ولی 6.1 پیدا نمیشه. پرسیدم که میشه با ورژن 7 یا 6 لوگو سافت ، برنامه رو ب سخت افزار اسمارت دانلود کرد؟

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان